|
||||
| Till kundvagnen | ||||
|
||||||||||||||||||||
|
Flätstrumpan är det ultimata sättet att hålla ihop en rad kablar, eftersom den dras åt runt kablarna och avslutas i ändarna för en helt fast samling.
De fungerar genom att ha en minimi- och en maximistorlek. När flätstrumpan trycks ihop i längdriktningen expanderar den och när man släpper dras den åt runt innehållet. Det innebär dock också att alla kablar måste dras igenom på en gång. Det är dock viktigt att avsluta dem ordentligt, helst med krympslang med lim, så att det håller ordentligt, eftersom strumporna fransar upp sig väldigt lätt. Alternativt kan man använda ett buntband eller tejp, men det är en mindre elegant lösning.
ALLA PRISER VISAS INKL. 25% MOMSAV-Connection A/S • Org. nr: DK27907547 • Kærvej 71–73 • 6400 Sønderborg • Danmark • Tel. +45 7442 1078 • E-mail: [email protected] ©Copyright AV-Connection A/S. Alla bilder och texter på webbplatsen är upphovsrättsskyddade och all kopiering utan särskilt tillstånd är förbjuden. Kopiering och fotografering av webbplatsen i försäljningssyfte är förbjudet enligt upphovsrättslagen § 1 och 2. Den som bryter mot detta kommer att avkrävas ersättning och åtalas enligt § 38.
| ||||||||||||||||||||